مطالب پربیننده
تاریخ انتشار:    ساعت: 19:09
بازدید: 188

بهترین و بدترین کتاب‌های واژگان برای زبان آموزان مبتدی

بهترین و بدترین کتاب های واژگان

بهترین و بدترین کتاب‌های واژگان برای زبان آموزان مبتدی 

بهترین ها:

1- مجموعه کتاب های 4000 لغت ضروری انگلیسی:

نویسنده آن پل نیشن (Paul Nation) یکی از اساتید برجسته زبان انگلیسی است که به‌طور متمرکز در زمینه واژگان فعالیت دارد پل نیشن مدعی شده این 4000 واژه ، حداقل 80 درصد کلمات روزنامه‌ها و حداقل 90 درصد کلمات رمان ها و مکالمات را پوشش می‌دهد. مجموعه کتاب‌های 4000Essential English Words دارای 6 جلد و هر جلد شامل حدود 600 واژه می‌باشد. هر جلد کتاب از این مجموعه شامل 30 درس می‌باشد که هر درس نیز شامل 20 واژه و پایان هر درس نیز یک متن یک‌صفحه‌ای وجود دارد. این کتاب واژگان  را به علاقه‌مندان لهجه امریکن پیشنهاد می‌کنیم.

2- مجموعه کتاب های Oxford Word Skills:

این مجموعه در سه سطح مختلف، واژگان مناسب برای افراد را به آن‌ها می‌آموزد و به دلیل سادگی و روانی عبارات و آموزش‌ها، می‌تواند به عنوان خودآموز نیز مورد استفاده قرار بگیرد. هر یک از سطوح این مجموعه شامل یک کتاب و یک نرم‌افزار می‌باشد که 2000 لغت را در بردارد. ضمنا هر یک از سطوح این مجموعه در 80 درس تنظیم شده است. در هر درس تمرین‌هایی نیز برای تسلط بیشتر زبان آموزان ارائه شده است که پاسخ آن‌ها در انتهای کتاب قرار داده شده است. این کتاب واژگان  را به علاقه‌مندان لهجه بریتیش پیشنهاد می‌کنیم.

بدترین ها:

1- کتاب 1100 لغت که باید بدانید:

کتاب 1100 لغت توسط Murray Bromberg در سال 1971 نوشته شده ، لغات این کتاب سطح دشواری دارند و بیشتر در آزمون‌ها (آزمون‌های داخل ایران) مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مکالمات روزمره به ندرت می‌توان کلمات این کتاب را مشاهده کرد. برای بعضی از لغات این کتاب در طول این 50 سال جایگزین‌هایی پیدا شده و درواقع این کلمات منسوخ شده‌اند. درنتیجه مطالعه این کتاب به زبان آموزان مبتدی اصلا توصیه نمی‌شود.

2- کتاب 504 لغت مطلقا ضروری:

این کتاب نیز توسط Murray Bromberg در سال 1975 نوشته شده و به همان دلایل کتاب 1100 لغت، این کتاب نیز برای زبان آموزان مبتدی مفید نیست.

 

نظرهای کاربران
نظر: 0    منتشر شده: 0
متن:
برای ارسال وارد حساب کاربری شوید.